TotalEnergies İstasyonları, M Oil, Otojet ve Milangaz, Petroleum İstanbul 2023 Fuarı'nda

Enerji sektörünün en önemli etkinliklerinden Petroleum İstanbul Fuarı 16 - 18 Mart  tarihleri arasında gerçekleşti. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılış konuşmalarıyla başlayan fuarda, enerjiyle ilgili 300’ün üzerinde özel sektör ve kamu kurumu bir araya geldi. OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde yer alan TotalEnergies İstasyonları, M Oil, Otojet ve Milangaz, stant alanlarında ziyaretçilerini ağırladı. Marka temsilcileri, ziyaretçilere en son teknolojileri, yeni ürünleri ve istasyonlarda sundukları hizmetleri anlattı.

 

TotalEnergies İstasyonları standında Bonjour Market, Gloria Jeans, Bi’Güzel Lezzetler konseptleri birebir taşınarak ziyaretçilere gerçek istasyon deneyimi yaşatıldı. Ayrıca TotalEnergies İstasyonlarının 2019 yılında başlayan Kadın ve Erkek Basketbol Millî Takımlar Ana Sponsorluğu kapsamında 3 gün boyunca deprem bölgesine destek amacıyla özel etkinlik gerçekleştirildi. Basketbol Millî Takımı oyuncuları Elif Bayram, Melek Uzunoğlu, Ercan Osman, Doğuş Özdemiroğlu’nun katıldığı basket atma oyununu oynayan ziyaretçiler, her atışla deprem bölgesine katkıda bulundular. Her günün sonunda hedef puan tamamlandığında, deprem bölgesine destek amacıyla toplamda 3 konteyner yardımı yapıldı.

 

‘Sektörümüze ve ülkemize nasıl daha faydalı olacağımızı konuştuk’

 

Petroleum İstanbul Fuarı’nın enerji sektörü için oldukça önemli olduğunu belirten OYAK Enerji Sektörü Grup Başkanı Yüksel Yılmaz, “Ülke olarak deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalıştığımız şu günlerde TotalEnergies İstasyonları, M Oil İstasyonları ve Otojet markalarını bünyesinde bulunduran GüzelEnerji’nin yenilenen kurumsal kimliğiyle ilk kez Petroleum İstanbul Fuarı'nda paydaşlarımızla bir araya geldik. OYAK Genel Müdürü Sayın Süleyman Savaş Erdem’in gelecek vizyonu ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle hayata geçirdiğimiz yeni ürün ve hizmetlerimizi sektör ve ziyaretçilere gösterme imkanı bulduk” dedi.

 

“Vizyon dönüşümü çalışmalarımızı operasyonumuzun her alanına taşıdık ”

 

Fuarın sektörde önemli bir yere sahip olduğunu belirten GüzelEnerji Genel Müdürü Tolga Işıltan “Değerli sporcularımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinlik sonucunda ise yaşam konteynerleri desteği ile afet bölgesine ilk andan itibaren yaptığımız yardımlara bir yenisini daha ekleyebileceğiz. GüzelEnerji olarak 2020 yılından bu yana bu hayati değişimin bilincinde olarak bir vizyon dönüşümüne imza atıyor ve sektörümüz için pek çok ilki hayata geçiriyoruz. 2022 yılında kurduğumuz Otojet markamızla başta TotalEnergies İstasyonları olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında yılsonuna kadar 250 şarj istasyonu açacağız. Hedefimiz bu sayıyı 2025 yılsonuna kadar bin adede çıkartmak. GüzelEnerji’nin diğer bir markası M Oil Madeni Yağlar, PETDER tarafından açıklanan 2022 yılı satış verilerine göre 2021 yılına kıyasla yüzde 33 oranında büyüme rakamı gerçekleştirdi. Böylece markamız, 2022 yılında pazarın açık ara en hızlı büyüyen markası oldu ve 2023 ilk çeyrek rakamlarına baktığımızda aynı performansı sürdürdüğünü görüyoruz. Yeni dönemde de kurumsal gücümüzle yolculuğumuza devam edecek ve güçlü iş birliklerimiz doğrultusunda ülkemize hizmetlerimizi derinleştireceğiz” dedi.

 

“Milangaz olarak hedefimiz tüketici memnuniyeti”

 

Milangaz Genel Müdürü Güray Işıkgüner, “Petroleum İstanbul Fuarı’nda yenilikçi, çevreci ve verimli enerji çözümlerimizi iş ortaklarımız ve sektör temsilcileri ile buluşturduk. Milangaz olarak ülkemizin enerji çeşitliliğinde önemli bir yere sahip LPG sektöründe 60 yılı aşkın uzmanlığımız ile Türkiye’nin 81 ilinde 950’yi aşkın ilçesinde kesintisiz bütün segmentlerde LPG hizmeti veriyoruz.  Türkiye genelinde 21 LPG depolama ve dolum tesisi, 5 deniz terminali ve tüp imalat fabrikası ile Milangaz kalitesini tüketicilerimize ulaştırıyoruz. Ülkemizde 1.000’i aşkın tüpgaz bayi ve perakende satış noktası, 600’ün üzerinde otogaz bayisine ilave olarak dökmegaz ile konutlara, sanayi ve ticari işletmelere kesintisiz ikmal sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde tüketicilerimize ulaşılabilirlik anlamında otogaz istasyon ve tüplü bayi ağımızı genişletmeye, yenilikçi ürünler sunmaya ve enerji çözümleri üretmeye devam edeceğiz. Hedefimiz, mutlu tüketiciler ve emniyetli sektör odağı ile faaliyetlerimizi sürdürerek sektörde referans şirket olmak.” dedi.